0 Saved Jobs

No jobs have been saved yet.

New search

Search jobs

Specialist Horticultor, magazinul IKEA Băneasa

Bucharest, București Sales & Commercial Full Time

Job description

DESPRE LOCUL DE MUNCĂ
Sarcina principală a unui angajat IKEA este aceea de a maximiza vânzările şi profitabilitatea în domeniul său de responsabilitate, utilizând cunoştinţele IKEA despre gama de produse, condiţiile de pe piaţa locală şi nevoile clienţilor. Nicio altă funcţie din magazinul IKEA nu este mai directă în ceea ce priveşte contactul cu clienţii. Împreună cu mii de colegi din întreaga lume vei ajuta la asigurarea succesului continuu, la nivel global, al Conceptului IKEA – un concept care serveşte milioane de clienţi mulţumiţi în fiecare zi.

ATRIBUŢII
Responsabilităţile tale vor include:
  • Esti responsabil de activitatea de ingrijire si comercializare a plantelor din departamentul tau.
  • Intretii si cresti diferitele plante decorative si aromatice, in functie de fiecare soi in parte.
  • Examinezi plantele si solul acestora in vederea determinarii cantitatii de nutrienti, a luminii, umiditatii si a ambientului necesar pentru crestere.
  • Identifici tratamentul specific necesar in cazul imbolnavirii plantelor pentru eliminarea eventualilor paraziti si gasesti diagnosticul potrivit pentru fiecare soi in parte.
  • Pregatesti si amenajezi atat din punct de vedere horticol, cat si din punct de vedere comercial spatiul verde destinat zonei de expunere al plantelor.
  • Maximizarea vânzărilor şi a profitabilităţii, având grijă ca departamentul de care răspunzi să fie curat, ordonat, complet aprovizionat şi cu preţuri corecte.
  • Pasiune pentru produsele pe care le vinzi şi capacitatea de a învaţa în mod activ despre caracteristicile şi avantajele acestora.Impărtăşeşti aceste cunoştinţe cu clienţii şi colegii.
  • Abordarea activă a clienţilor pe care ii consideri că au nevoie de ajutor suplimentar şi consilierea acestora cu privire la cele mai bune soluţii pentru locuinţele lor, cu scopul de a vinde mai mult.
  • Pregătirea departamentului tau pentru aprovizionarea stocului şi pentru ziua de lucru următoare.
  • Înţelegerea planurilor de acţiune ale departamentului tău şi sprijinirea obiectivelor şi ţintelor stabilite de managerul direct.
PROFIL
Cunoştinţele, abilităţile şi experienţa ta includ:
  • Experienta in domeniul horticol minimum 1 an.
  • Orientare catre client.
  • Abilitati de a lucra în echipă.
  • Flexibil faţă de stilurile de lucru şi deschis la schimbări.
  • Interesat de decorarea locuinţelor şi viaţa de zi cu zi de acasă a oamenilor.
  • Capacitatea de a prioritiza şi organiza munca, pentru a utiliza în mod eficient timpul de care dispui.
CREŞTEM ÎMPREUNĂ
IKEA oferă un mediu de lucru interesant şi dinamic pe o piaţă globală. Deoarece suntem lider mondial în amenajarea şi decorarea locuinţelor, îţi oferim oportunităţi excepţionale de a creşte şi a te dezvolta împreună cu noi.