Reprezentant vânzări

Bucharest, București - Explore location Sales & Commercial Full Time

Job description

CINE EȘTI

Reprezentant vânzări, Departamentul Vânzări, Magazinul IKEA Băneasa

Căutam talente, construim echipe, ne orientăm către identificarea nevoilor clienților noștri!
Dacă ești pasionat de domeniul vânzărilor și ești interesat de dezvoltarea carierei tale, compania IKEA este alegerea potrivită!

Pentru rolul de Reprezentant vânzări, avem nevoie de câteva dintre cunoștințele și abilitățile tale de bază, iar de dezvoltarea ta în viitor, ne ocupăm noi:

• Experiență în vânzări minimum 1,5 ani
• Minimum studii medii
• Foarte bune abilități de comunicare și interacțiune cu clienții
• Orientare către identificarea nevoilor clienților
• Interesat și pasionat de decorarea locuințelor și viata de zi cu zi de acasă a oamenilor
• Pasiune pentru produsele pe care le vinzi şi capacitatea de a învaţa în mod activ despre caracteristicile şi avantajele acestora
• Flexibil faţă de stilurile de lucru şi deschis la schimbări
• Capacitatea de a prioritiza şi organiza munca, pentru a utiliza în mod eficient timpul de care dispui
• Entuziasm si dorinta de dezvoltare
• Cunoştinţe de limbă engleză - nivel mediu şi abilităţi de operare PC - nivel mediu/avansat
• Disponibilitatea de a lucra în ture de lucru si in weekend-uri

O ZI DIN VIAȚA TA ALĂTURI DE NOI

Sarcini și responsabilităţi cheie specifice postului de muncă:

Sarcina principală a unui angajat IKEA este aceea de a maximiza vânzările şi profitabilitatea în domeniul său de responsabilitate, utilizând cunoştinţele IKEA despre gama de produse, condiţiile de pe piaţa locală şi nevoile clienţilor. Împreună cu mii de colegi din întreaga lume vei ajuta la asigurarea succesului continuu, la nivel global, al Conceptului IKEA – un concept care serveşte milioane de clienţi mulţumiţi în fiecare zi.

Responsabilităţile tale vor include:

• Maximizarea vânzărilor si a profitabilitătii, având grijă ca departamentul de care răspunzi să fie organizat, complet aprovizionat, iar produsele să fie semnalizate cu etichetele corecte
• Consilierea clienților într-un mod cât mai profesionist cu privire la cele mai bune soluții pentru nevoile lor, cu scopul de a le oferi o experiență cât mai plăcută la cumpărături
• Pregătirea departamentului tău pentru aprovizionarea stocului de marfă, utilizând sistemele PC de lucru specifice
• Respectarea procedurilor și politicilor comerciale

Beneficii:

• Training dedicat
• Salariu motivant
• Voucher de vacanță
• Reducere de angajat pentru produsele IKEA
• Tichete de masă
• Decontare transport
• Sporuri salariale pentru lucru în weekend
• Asigurare de sănătate
• Zile de concediu în plus în funcție de vechimea în compania IKEA
• Activități recreative
• Mediu de lucru incluziv

ÎMPREUNĂ FORMĂM O ECHIPĂ

Noi ne întâlnim cu clienții noștri - în magazinele noastre, online, prin catalogul nostru și dincolo de toate acestea. Cunoaștem gama de produse IKEA, piețele locale și nevoile clienților noștri și identificăm permanent modalități noi de stabilire a unor adevărate legături cu clienții noștri, pentru a optimiza vânzările și profiturile. Alături de mii de colegi din jurul lumii, formăm o echipă diversă care lucrează pentru un succes mondial continuu al Conceptului IKEA - un concept care ajută milioane de clienți să creeze o viață mai bună în fiecare zi!