0 Saved Jobs

No jobs have been saved yet.

New search

Search jobs

Operator Relatii Clienti - limba ucrainiana

Bucharest, București Customer Relations Full Time

Job description

DESPRE LOCUL DE MUNCĂ
Sarcina principală a unui angajat al companiei IKEA este aceea de a maximiza vânzările şi profitabilitatea în domeniul său de responsabilitate, utilizând cunoştinţele specifice companiei IKEA despre gama de produse, condiţiile de pe piaţa locală şi nevoile clienţilor. Nici o altă funcţie din magazinul IKEA nu este mai directă în ceea ce priveşte contactul cu clienţii. Împreună cu colegi din întreaga lume vei ajuta la asigurarea succesului continuu, la nivel global, al Conceptului IKEA – un concept care serveşte milioane de clienţi mulţumiţi în fiecare zi.

ATRIBUŢII
Responsabilităţile tale vor include:
  • Preluarea apelurilor telefonice primite de la clienții companiei și soluționarea lor.
  • Identificarea nevoilor clienților și oferirea de soluții simple și eficiente.
  • Păstrarea confidențialității informațiilor interne și ale informațiilor despre clienți.
  • Asimilarea și utilizarea cunoștințelor despre gama de produse și serviciile companiei.
  • Asumarea responsabilității pentru strângerea de informații specifice de la clienți, care vor ajuta centrul de contact să îmbunătățească experiența clienților la cumpărături.
  • Prelucrarea, procesarea şi gestionarea comenzilor în sistemul online al companiei.
  • Informarea superiorilor si departamentelor implicate în cazul unor probleme tehnice apărute.
  • Stabilirea unor bune relații cu întreg personalul societății.
  • Folosirea unui limbaj profesional.
  • Cunoștințe despre sistemele și procesele specifice companiei pentru a avea capacitatea de a oferi soluții simple și eficiente.
PROFIL
Cunoştinţele, abilităţile şi experienţa ta includ:
  • Excelente abilități de comunicare vorbit şi scris (web, chat şi e-mail) in limba ucrainiana si romana.
  • Abilitatea de a comunica in limba engleza si rusa este un avantaj.
  • Abilitatea de a lua cu exactitate note şi înregistrări ale convorbirilor telefonice.
  • Orientare către client.
  • Asertivitate și capacitatea de a rămâne calm și controlat atunci când trebuie să facă față telefoanelor de la clienții aflați în situații stresante.
  • Abilitatea de a lucra atât individual cât și în echipă.
  • Flexibil față de stiluri de lucru și deschis la schimbări.
  • Cunoștințe de limba engleză și operare PC.
  • Disponibilitatea de a lucra în schimburi și în week-end.
  • Adaptabilitate, rezistență la stres, rutină și orientare către solutii.
  • Atitudine pozitivă, dorința de asumare a responsabilității.
  • Capacitatea de a prioritiza și organiza munca, pentru a utiliza în mod eficient timpul de care dispui.
  • Experienţă de muncă în Call Center.
CREŞTEM ÎMPREUNĂ
Compania IKEA oferă un mediu de lucru interesant şi dinamic pe o piaţă globală. Suntem lideri mondiali în amenajarea şi decorarea locuinţelor şi îţi oferim oportunităţi de a te dezvolta profesional şi a creşte împreună cu noi.