0 Saved Jobs

No jobs have been saved yet.

New search

Search jobs

Lucrator comercial Logistica - Comenzi online - IKEA Pallady

Bucharest, București Logistics & Supply Chain Full Time

Job description

DESPRE LOCUL DE MUNCĂ

Sarcina principală a unui angajat IKEA este aceea de a maximiza vânzările şi profitabilitatea în domeniul său de responsabilitate, utilizând cunoştinţele companiei IKEA despre gama de produse si condiţiile de pe piaţa locală. Împreună cu colegi din întreaga lume vei ajuta la asigurarea succesului continuu, la nivel global, al Conceptului IKEA.

ATRIBUŢII
Responsabilităţile tale vor include:

  • Colectează cu grijă produsele conform comenzilor on line, astfel incat să reducă riscul deteriorarii si se asigură că toate articolele care se află in stoc, sunt pick-uite.
  • Efectuează stivuirea comenzii in zona receptie marfă in functie de: stoc partial/comandă completă.
  • Analizează si identifică in mod corect modalitatea de impachetare a comenzii, in functie de tipul si caracteristicile fiecarui articol.
  • Numară cu atentie coletele, apoi initiază si etichetează comanda cu AWB-uri in consecintă.
  • Are grijă ca in momentul incărcării să aseze coletele/pachetele fragile deasupra celor grele si nu invers, utilizand spatiul de incarcare corect si eficient.
  • Colaborează, informează si raspunde pozitiv acelor solicitari care tin de atributiile si responsabilitatile sale venite din partea altor colegi.
  • Răspunde de păstrarea curățeniei în aria sa de activitate.
  • Respectă regulile și procedurile interne existente.
  • Folosește un limbaj profesional.

PROFIL
Cunoştinţele, abilităţile şi experienţa ta includ:
  • Entuziasm faţă de munca ta şi fată de lucrul într-o echipă.
  • Capabil de a prioritiza şi organiza munca, pentru a utiliza timpul eficient.
  • Bună disciplină personală, o abordare flexibilă faţă de muncă şi fata de schimbari.
  • Capacitatea de a prelua iniţiativa.
  • Capabilitatea de a lucra în primele ore ale zilei.
  • Cunostinte utilizare PC-nivel mediu
  • Poate manipula colete de 25 kg.

CREŞTEM ÎMPREUNĂ
IKEA oferă un mediu de lucru interesant şi dinamic pe o piaţă globală. Deoarece suntem lider mondial în amenajarea şi decorarea locuinţelor, îţi oferim oportunităţi excepţionale de a creşte şi a te dezvolta împreună cu noi.